Halı yıkama aşamaları ?

Ücretsiz Servis, Etiketleme, Ayrıştırma, Toz Alma, Halı Yıkama,Halı  Sıkma, Halı Kurutma, Halı Tarama, Halı Paketleme,

halı yıkama aşamaları ve süreçleri
halı yıkama aşamaları

Natya halı yıkama fabrikası halılarınıza hangi işlemleri uygulyor ve hangi aşamalara tabi tutuyor ? Halı yıkama işlemini nasıl yapıyoruz ? hangi çeşit halıyı nasıl yıkıyoruz ?

1.Aşama Ücretsiz Servis Aşaması

Halı yıkama hizmetimizden faydalanmak için bizi aradığınız taktirde sizin adınıza bir kayıt oluşturularak kullanmış olduğumuz halı yıkama proğramı ‘na kaydınız yapılır. Daha sonra bölgenize ayit servis aracımızda bulunan halı yıkama el termineline gönderilir bu sayede servis personelimiz saat kaçta aradığınızı özel olarak illetiğiniz notu görerek  ÖRNEK ( SAAT 11:00 da aradınız halılarınızın saat 13:00 a kadar alınmasını istiyorsunuz ) hareket eder  ve halılarınızı belirttiğiniz zamanda alır. Servis arkadaşlarımız kapınıza geldiğinde halılarınızın adeti, kaç m2 olduğu, nezmaan alındığı, nezaman teslim edileceği ve tutarını içeren  bir makbuz size teslim edilir.

2.Aşama Etiketleme Aşaması

Fabrikamıza gelen halılarınız araçtan fabrikamıza indirlir size verilen makbuzun üzerindeki fiş numaranız etiketleme sistemi ile halılarınızın arkasına zımba veya kılçık ile yapıştırılır. Bu sayede halılarınızın karışma riski tamamen ordadan kaldırışmış olur.

3.Aşama Ayrıştırma Aşaması

Etiketlenen halılar cinsine göre, kalınlığı ve inceliğine göre ayrıştırılır. Buradaki amaç halıalrınızın yıkama talimatına göre hareket etmektir. Örnek olarak Makina halısı ile El dokuma halısı aynı işlemi göremez nasılki günlük hayatımızda kullandığımız kıyafetlerin yıkama talimatına göre hareket ediyorsak halılarında yıkama talimatı vardır ve bu talimata göre hareket etmek zorunludur.

4.Aşama Toz Alma İşlemi

Ayrıştırma aşamasından sonra halılarınız toz alma işlemine tabi tutulur bu işlem 3 4 sene öncesine kadar toz dolapları ile bütün halıları aynı kazana doldurularak yapılmaktaydı ( günümüzde çoğu firma bu işlemi hala uygulamaktadır ) fabrikamızda ise halı toz alma işlemi son sistem makinelerimiz sayesinde halı dövücü diye adlandırılan halı toz alma ve süpürme özelliği sayesinde halılarınızın dibinde kalmış toz, kum ve saç kılı gibi maddelerden arındırır ve yıkama esnasında su ile tesmasında çamurlaşma riski ortadan kaldırılmış olur.

5.Aşama Halı Yıkama Aşaması

Halı toz alma işleminden sonra tozlarından tamemen arındırılan halılarınız profesyonel ve son tekneloji ürünü  halı yıkama makinemiz ile yıkanmaktadır.

6.Aşama Halı Sıkma Aşaması

Halı yıkama makinamız ile tertemiz yıkanan halılarınız boru santrafüj  ile tek tek sıkılarak sularından %96 oranında sularından arındılır. Ve sıkma işlemi uygulanırken tekrar bir durulama işlemi uygulanır.

7.Aşama Halı Kurutma Aşaması

%96 Oranında sularından arındırılan halılarınız halınızın cinsine göre fırınlı odalarımızda kurutulmaya bırakılmaktadır. Halılarınızın tamamı kapalı ordamda kurutulmaktadır.

8.Aşama Halı Tarama ve Kalite Kontrol Aşaması

Tamamen kurutulan halılarınız hav alma makinası ile tek tek kalite kontrolü yapılır ve halınızın tüy yapına göre tarama işlemide gerçekleştirilir . kalite kontrol esnasında halınızda çıkmayan bir leke tespit edilirse bilginiz dahilinde tekrar yıkama işlemine tabi tutulur.

9.Aşama Halı Paketleme ve Teslimat  Aşaması

Kalite kontrolu yapılan halıalrınız ilk etapta yapılan etiketleme sistemi sayesinde ayrıştırılır ve doğa dostu steril ambalaj sistemi ile tek tek paketlenir ve size ücretsiz servis imkanı ile teslim edilir.

Halı yıkama video ‘muz

halı yıkama videoları
halı yıkama video
Halı Yıkama Aşamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir