Makina halısı yıkama ve Makina halısı özellikleri

Makina halısı yıkama hizmetimiz için öncelikle makina halısı özellikleri ve nasıl yıkanması gerektiği hakkında kısaca bilgi sahibi olalım.

Günümüzdeki halılar da ne tür iplikler kullanılıyor buna bakmak te ve incelemekte fayda vardır günümüz halılarında kullanılan maddeler ana başlıklarıyla şunlardır polyester, naylon,akrelik, viskon,floş, yün gibi maddeler kullanılmaktadır.

Biz halı yıkamacılar olarak öncelikle bunları bilmemiz ve yıkama tekniklerini ona göre uygulamamız gerekmektedir bunları bilmeden yıkama yapıldığı taktirde birçok sorunlarla karşılaşılması ve yıkanılan halıların  bozulması kaçınılmaz olur.

Günümüzde üretilen ve evlerde kullanılan halıların çoğunluğu makinalar da üretilmektedir zaten. Biz halı yıkamacılar olarak halıları  makina halısı, nepal halı, shaggy halı, makina halısı, yün halı veya eldokuma halı olarak sınıflandırma daki amacımız halıların hangi şekilde üretildiği değil halının dokuma tekniği ve dokunurken içine kullanılan iplik özelliklerini sınıflandırmak amacı taşımaktadır sebebi ise her halı yine dokuma ve içindeki iplik özelliklerine göre farklı ilaçlarla farklı yıkama teknikleriyle yıkanmaktadır.

iplik özellikleri
halı iplik çeşitleri

( örneğinmakina halısı dediğimiz halılar  arkrelik, naylon, polyester gibi maddelerden oluşan halılardır. Yerli Nepal halı dedğimiz halıda ise akrelik, viskon, filoş ve yün gibi maddelerin karışımları kullanılarak yapılan halılardır.

Yukarda belirtiğimiz halılarda kullanılan malzeme aynı olmamasından dolayı yıkanırken aynı yıkama tekniyle yıkanamaz  şayet aynı malzeme  ve  teknikle yıkandığında halıya zarar verme riski taşır ve aynı zamanda  halının kullanım ömrünü azaltır.

 

makine halısı yıkama
makina halısı yıkama

Halı Yıkama Aşamaları

 1. Aşama ücretsiz servis hizmeti.
 2. Halı etiketleme aşaması.
 3. Halı ayrıştırma aşaması.
 4. Halı toz alma aşaması.
 5. Halı yıkama aşaması.
 6. Halı sıkma aşaması.
 7. Halı kurutma aşaması.
 8. Halı tarama aşaması.
 9. Aşama leke kontrolu.
 10. Aşama halı paketleme ve ücretsiz teslimat.

Halı yıkama aşamalarımız hakkında daha detaylı bilgi almanız için halı yıkama aşamaları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Halı yıkama tavsiyelerimiz.

 • Halı yıkama hizmeti almadan önce hizmet alıcağınız firmayı araştırınız.
 • Halı yıkama aşamaları hakkında bilgi alınız.
 • Hizmet alıcağınız firmayı yerinde ziyaret ediniz.
 • Arama motoru yardımıyla firma ismi başa gelicek şekilde örneğin nastya halı yıkama şikayet diye yazarak arattırma yapınız.
 • Firma hakkında müşteri yorumlarına ulaşarak firmanın kalite anlayışına göz atabilirsiniz.
 • Firmanın tanıtım videosunu izleyerek firmanın internet sitesinde veya broşürlerde yansıttığı hizmet kalitesini bu işi ne derece profesyonel olarak sunduğunu anlıyabilirsiniz.

Makina halısı yıkama hizmetimiz için iletişim bölümünden firmamıza ulaşabilirsiniz.

Makina Halısı Yıkama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir