Profesyonel halı temizleyicileri yardımlaşma derneği ( phtyd ) 2006 yılında 42 adet halı yıkama sektöründe hizmet sunan firma sahipleriyle bir araya gelerek türkiyede hizmet sunduğu sektörde başarılı, yaptığı işi profesyonel olarak yapan, işini benimsemiş firma sahiplerini bünyesine alarak azem kökez beyin başkanlığında kurulmuştur.

Profesyonel halı temizleyecileri yardımlaşma derneği ( phtyd ) günümüzde ise bir çok başıraya imza atarak başarılarısını sürdüren bir dernektir.

Phtyd 2006 yılında kendi web sitesindede yayınladığı phtyd nin önemli üç hedefi vardı. Kısa bir sürede hedeflerini başarıyla gerçekleştiren phtyd nin hedefleri aşşağıda sıralanmıştır.

 1. Ülkemizde temizlik sektörü altında halı yıkama, kuru temizleme, ve temizlik hizmeti sunan cidli manada faliyet gösteren firmaları aynı çatı altında toplayarak, tanışmalarını sağlamak ve tekneloji, bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarını sağlıyarak halı yıkama meslek standartlarının hazırlanması çalışmalarına katkıda bulunarak, temizlik sektörüne bir standart getirmenin ilk temelini atabilmektir.

Sonuç olarak phtyd bu hedefinde başarılı olduğunu günümüz şartlarında ap açık ortaya koymuştur.

 1. Hedefimiz ise bir çatı altında topladığımız halı temizlemecileri ve temizlik sektöründe hizmet sunan firmaların oluşturduğu tüzel kişiliğin gücünüde kullanarak mevzuat ve yasal yollarla sektörün sorunlarını gerekli platformlarda dile getirerek sorunlarımıza çözüm üretebilmektir. Sektörümüzde derneğimize üye meslektaşlarımızın ortak çıkarlarının korunması, işletmelerin kurumsallaşması, derneğimiz önderliğinde belirlenen meslek standartlarının uygulanmasının takibi, haksız rekabetin önlenmesi için birlikte hareket edebilme idaresininde sağlanması ve mesleğimize saygınlık kazandırmak için bağlı olduğumuz odalarda gerekli temsil haklarımızı kullanarak gerekli mercideki yetkililerin dikkatlerini çekmek ve mesleğimizin 3308 sayılı yasada yer alması için meslek olarak tanınmanın taleplerini artırmak ve sektörde kaliteye ulaşmaktır.

Nastya halı yıkama fabrikası olarak bağlı olduğumuz profesyonel halı temizleyecileri yardımlaşma derneği phtyd yukarıda bahsettiği ve belirlediği kriterleri uygulayarak günümüzde bir çok başırıya imza atmıştır.

 1. Hedefimiz ise belirli bir standarta ulaşmış sektörde kalite standartları doğrultusunda faliyet gösteren firmaların teknolojik yatırımlarında ve sektörle ilgili kullandığı malzemelerinin, oluşturduğumuz güç birliğini kullanarak daha ekenomik temin etmelerini sağlamaktır.

Phtyd aynı çatı altında topladığı kurumsal hizmet sunan meslektaşlarımız için tedarikçi firmalar ile anlaşma sağlıyarak sektörün ilerlemesi ve iyi bir donanıma sahip olması için büyük katkı sağlamıştır.

Nastya halı yıkama fabrikası
nastya halı yıkama

Phtyd yönetim kurulu

 • Bahattin ersönmez – yönetim kurulu başkanı
 • Kenan yılmaz – yönetim kurulu başkanı başkan yardımcısı
 • Ahmet özdemir – sayman

Phtyd yönetim kurulu üyeleri

 • İrfan tavukçuoğlu – yönetim kurulu üyesi
 • İlker aydın – yönetim kurulu üyesi
 • Adem gür – yönetim kurulu üyesi
 • Abdullah baykal – yönetim kurulu üyesi

Phtyd denetim kurulu üyeleri

 • Mehmet mıhlıoğlu – denetim kurulu başkanı
 • Nihat ağar – denetim kurulu üyesi
 • Özcan şen – denetim kurulu üyesi
profesypnel halı temizleyicileri yardımlaşma derneği
phtyd

phtyd” profesyonel halı temizleyecileri yardımlaşma derneği web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Profesyonel halı temizleyicileri yardımlaşma derneği iletişim bilgileri.

Adres: Organize Sanayi Bölgesi Dokumacılar Sitesi 103. Sk. 2. Blok No:2 Bursa / Nilifer

Tel:  0 (224) 451 07 54

Fax:  0 (224) 411 05 70

Gsm: 0 (532) 325 98 90

Profesyonel Halı Temizleyicileri Yardımlaşma Derneği ( Phtyd ) Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir